VIDEO/ Përmbytet nënkalimi në Fushë-Mamurras, mjetet qarkullojnë me vështirësi! Situata përsëritet sa herë ka reshje, shkak bllokimi i zgarave të kullimit

Reshjet e dendura të shiut, kanë sjellë probleme pranë nënkalimit të autostradës në Fushë-Mamurras të Kurbinit. Siç shihet në pamjet që sjell Report Tv ujërat e shiut kanë përmbytur pjesën e nënkalimit duke vështirësuar qarkullimin e automjeteve.

Kjo situatë përsëritet sa herë ka reshje të dendura shiu dhe shkak mbetet bllokimi i zgarave të kullimit të ujërave dhe asnjë masë nuk është marrë për t’i dhënë zgjidhje problematikës.

Niveli i ujit arrin në kuota të larta duke bllokuar terësisht kalimin ndërsa drejtuesit e automjeteve detyrohen te zgjedhin rrugë alternative për të lëvizur.


Lajmi kryesor:

Moti i keq 'mbërthen' Shqipërinë! Vjosa e Shkumbini dalin nga shtrati dhe shkaktojnë përmbytje! Ministria e Mbrojtjes: Ja qarqet më problematike


Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut