Përmet/ Po fotografonte natyrën, turistja gjermane bie nga ujëvara, plagoset rëndë në kokë! Dërgohet me helikopter te Trauma në Tiranë

PËRMET- Një turiste gjermane ka rënë nga ujërvara në zonën e Çarçovës në Përmet duke pësuar lëndime të rënda në kokë dhe pjesë të trupit.

Fillimisht ajo është transportuar në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës dhe më pas është dërguar me helikopter në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Ajo ishte pjesë e një grupi turistësh gjermanë që ishin duke vizituar kurorën e gjelbër në Çarçovë dhe teksa ishte duke fotografuar ka rënë nga ujëvara, ku dhe është lënduar rëndë.

"Në fshatin Çarshovë, në vendin e quajtur “Ura e Stermbecit”, një grup turistësh gjermanë po eksploronin me këmbë, zonat turistike, të shoqëruar nga shtetasi M. B., 40 vjeç, banues në Tiranë. Shtetasja gjermane S. M., 47 vjeçe, duke bërë fotografi ka humbur ekulibrin, është rrëzuar dhe për pasojë ka marrë dëmtime fizike. Menjëherë 47-vjeçares i është dhënë ndihma e parë mjekësore, nga ekipi i urgjencës së spitalit të Përmetit dhe shërbimeve të Policisë", njofton policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

K.M/B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Tri dëshira opozitare që na i zgjoi protesta

Mero Baze: Tri dëshira opozitare që na i zgjoi protesta