Përmirësohet situata epidemiologjike në Kosovë, 3 humbje jete dhe 23 raste të reja në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

KOSOVË- Situata epidemiologjike në Kosovë është përmirësuar. Gjatë 24 orët e fundit janë regjistruar 3 viktima, ndërsa janë raportuar 23 raste të reja.

Teksa rajoni po përjeton një valë të re të COVID-19, Kosova është një ndër vendet më të prekura nga pandemia.

Gjatë 24 orët e fundit, 591 pacientë kanë arritur të fitojnë betejën me armikun e padukshëm, COVID-19.

Muajit e fundit, në kuadër të parandalimit të situatës dhe uljes së infektimeve, qeveria ka shtrënguar masat dhe ka intensifikuar procesin e vaksinimit.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Grushti i shtetit me viktima civilë në Sudan zemëron SHBA-në! Ndalon dërgimin e 700 mln dollarëve të ndihmës urgjente