Përpiquni të gjeni zgjidhjen pa e parë përgjigjen, ja disa gjëegjëza komplekse që do t'ju fiksojnë

Për të zhvilluar mendimin krijues, disa psikologë këshillojnë zgjidhjen e gjëegjëzave dhe kuizeve të ndryshme. Ushtrime të tilla zhvillojnë mendim kritik, përmirësojnë kujtesën dhe zvogëlojnë rrezikun e Alzheimerit .

Bright Side përgatiti disa gjëegjëza me komplekse të ndryshme që do t'ju ndihmojnë të stërvitni trurin tuaj dhe të argëtoheni, por edhe mund t’iu nervozojnë kur nuk e keni një përgjigje në të njëjtën kohë.

 

 

b.l./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento

Komente

  • Artan: 29/03/2020 18:25

    Duhet të sigurohet furnizimi i tyre me ushqime etj.

    Përgjigju