Aksident në aksin Shkodër-Koplik, përplasen 2 makina, 4 të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Hani i Hotit–Shkodër në afërsi të fshatit Omaraj. 2 makina janë përplasur me njëra tjetrën dhe si pasojë janë plagosur 4 persona.

Të plagosur janë të dy drejtuesit e mjeteve dhe dy pasagjerë që udhëtonin me automjetin tip Volksëagen. Të gjithë janë dërguar në spitalin Rajonal Shkodër, jashtë rrezikut për jetën.

Më datë 21.09.2021, në aksin rrugor Hani  i Hotit–Shkodër, në fshatin Omaraj,  automjeti  tip Nissan me drejtues shtetasin D. B., është përplasur me automjetin tip Volksëagen me drejtuese shtetasen O. Q.. Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar të dy drejtuesit e mjeteve dhe dy pasagjerë që udhëtonin me automjetin tip  Volksëagen, konkretisht shtetasit  A. Q., dhe H. V.,  të cilët ndodhen në spitalin Rajonal Shkodër, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”, thotë policia.

Nga sa shihet në pamjet e siguruara nga Report Tv makinat kanë pësuar dëme të mëdha, sidomos njëra prej tyre.

Shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë shpejtësia në lëvizje, por ende nuk kemi një konfirmim nga ana e autoriteteve.

Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e  plotë të rrethanave dhe shkakut  të aksidentit.

  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ceno Klosi emërohet drejtor i ri i Tatimeve