Përplasen dy avionë, kaos në aeroportin e Stambollit

Aeroporti “Ataturk” në Stamboll

Dy avionë janë përplasur në aeroportin “Ataturk” në Stamboll ditën e djeshme. Një avion i Asiana Airlines u përplas me një avion të Turkish Airline, në kohën që kanë qenë në pistë. 

Avionët u përplasën në pjesën e pasme të tyre, ndërsa pasagjerët kanë rrëfyer tmerrin e përjetuar.

Nuk kishim më shumë se një minutë të ndaluar kur dëgjuam një zhurmë, që  të krijojnte përshtypjen e shpërthimit të një bombe. Unë isha në pjesën e fundit të avionit dhe mendova se ishte fundi i jetës sime.

Pasagjere e avionit

  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Sirena ambulance kudo'/ Kasaphanë në Bjerut pas shpërthimit! (VIDEO)