Drejtuesi i mjetit humb kontrollin, autobusi i Kombinatit del nga rruga dhe përplaset me koshin e mbeturinave

 Drejtuesi i mjetit humb kontrollin, autobusi i Kombinatit del nga rruga dhe përplaset me koshin e mbeturinave

Foto nga vendi i ngjarjes

Një tjetër aksident ka ndodhur në kryeqytet, ku janë përfshirë mjetet e transportit publik.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur në Misto Mame, shtetasi S. Sh., duke drejtuar autobusin e linjës së Kombinatit, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin se tij dhe është përplasur me një kosh mbeturinash.

Si pasojë ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë, autobusi i Unazës për pak sa nuk shkaktoi një tragjedi njerzore, pasi doli nga rruga dhe përfundoi në lumin e Lanës. Fatmirësisht nuk pati viktima, por vetëm të lënduar.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • soni: 16/05/2022 13:51

    Urgjent mbajeni aty per instalacionin e radhes.. Urime urime urime

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Report Tv zbulon foton e 17 vjeçarit të vetëdorëzuar për vrasjen Reols Hysenlit në Gjermani! Lidhjet me grupin kriminal të vëllezërve Domi

Report Tv zbulon foton e 17 vjeçarit të vetëdorëzuar për vrasjen Reols Hysenlit në Gjermani! Lidhjet me grupin kriminal të vëllezërve Domi