Përplasi motoristin gjatë orarit të punës, i riu shqiptar me shpejtësi ‘skëterrë’, pa patentë dhe makinë luksoze borxh i merr jetën babait të dy fëmijëve në Greqi

Përplasi motoristin gjatë orarit të punës, i riu shqiptar me shpejtësi ‘skëterrë’, pa patentë dhe makinë luksoze borxh i merr jetën babait të dy fëmijëve në Greqi

Pamje nga aksidenti dhe viktima

GREQI- Pa patentë, me shpejtësi “skëterrë” dhe me një automjet borxh, i riu shqiptar i ka marrë jetën 47-vjeçarit, babait të dy fëmijëve, teksa ishte në punë dhe po shpërndante porosi me motor në rrugët e qytetit grek, Selanikut.

Sipas informacioneve të publikuara nga mediat, 21-vjeçari shqiptar, ia kishte marre borxh shokut të tij makinën luksoze me të cilët ka përplasur motorin në momentin e ngjarjes.

Menjëherë pasi tërhoqi zvarrë trupin e burrit 47-vjeçar në asfalt nga shpejtësia e tepërt, u largua i tronditur, por u rikthye dhe u arrestua nga policia e cila ishte në vendin e ngjarjes.

Marshimi i motorëve në rrugët e Selanikut

Borie dhe zhurmat e motorëve janë shpërndarë në rrugët e qytetit grek, disa orë pasi 47-vjeçari, u përplas fatalisht nga i riu pa patentë.

Kjo një shenjë “proteste” për humbjen e padrejtë të kolegut të tyre, si pasojë e shpejtësisë.

Çfarë tha nëna e viktimës?

Duke folur për mediat lokale lidhur me ngjarjen e rëndë, ajo tregoi se i riu jo vetëm po ecte me një shpejtësi përtej të lejuarës, por edhe ka kaluar 3 semaforë me të kuqe.

Ndërkohë 21-vjeçari drejtues i mjetit është lënë i lirë mëngjesin e së hënës pasi është dërguar në prokurori .

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:54
Me shpejtësi marramendëse, kamerat regjistrojnë sekondat e fundit përpara se i riu shqiptar të përplaste fatalisht motorin

Me shpejtësi marramendëse shihet teksa kalon automjeti me të cilin po udhëton shqiptari, disa sekonda përpara se t’i marr jetën 47-vjeçarit me motor.  

Në video e siguruara nga autoritet greke, shihet momenti kur dy nga kalimtarët që ndodheshin pranë vrapojnë drejt vendit të ngjarjes.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Ja sa ka kushtuar fustani që ka veshur Bora Zemani në dasmën e Klea Hutës dhe Elgit Dodës

FOTO/ Ja sa ka kushtuar fustani që ka veshur Bora Zemani në dasmën e Klea Hutës dhe Elgit Dodës