Përplasi për vdekje 26-vjeçarin në Kamëz, lihet në burg efektivi i policisë! Detyrim paraqitjeje për vëllanë që ishte pasagjer

Foto nga aksidenti

TIRANË- Policit të Komisariatit Nr.4, Roxhers Milkurtit i është dhënë sot masa arrest me burg nga Gjykata e Tiranës. Ndërsa për vëllanë e tij, i cili ishte pasagjer në momentin e aksidentit është përcaktuar masa detyrim paraqitjeje.

Milkurti me datë 22 korrik rreth orës 00:15 pas mesnate, ka përplasur për vdekje 26-vjeçarin Fatos Hila, i cili po lëvizte me motoçikletën e tij tip 'Suzuki' në bulevardin 'Blu' në Kamëz. Efektivi i policisë, i cili lëvizte me mjetin tip “Benz”ka qenë së bashku me vëllanë e tij, Marius Milkurti në momentin e aksidentit.

Efektivi Roxhers Milkurti dhe vëllai i tij, Marius Milkurti u arrestuan menjëherë për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe pengim për zbulimin e së vërtetës. Dyshohet se dy vëllezërit, pas aksidentit, kanë tentuar të mbajnë të fshehur ngjarjen. Ndërkohë që një dëshmitare nga vendi i ngjarjes tha për Report Tv se 26-vjeçari mbeti i vdekur në vend, duke shtuar se makina e efektivit ishte me shpejtësi marramendëse, ndërsa nuk e kishte vënë re shpejtësinë me të cilën kishte qenë duke lëvizur viktima.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?



×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba