Përplasja e parë në Kuvend Rama-Basha! Kreu i PD: Kanë vdekur 16 mijë persona nga COVID! Kryeministri: Përballuam edhe aleancën tuaj me virusin

 

Teksa ishte në fund të fjalës së tij në Kuvend, Kryeministri Rama po fliste për përballjen e vendit me COVID-19, kreu i PD Lulzim Basha ka ndërhyrë nga vendi.

Teksa Rama nënvizonte se vendi nuk u gjunjëzua në kohën e zezë të pandemisë, Basha i kujtoi sipas tij numrin e vërtetë të viktimave, 16 mijë.

Akuzat nga vendi e Bashës detyroi edhe kryeparlamentaren Nikolla që të ndërhynte duke kërkuar qetësi.


Lajmi kryesor:

Programi dhe kabineti/ Përplasje dhe debate në seancën maratonë të Kuvendit, PD bllokoi foltoren, kerkoi prezencën e Ramës! Basha: Rama ekzekutori i zgjedhjeve, demokracia ka vdekur! Kryeministri: Copy-paste nga fushata, merru me kumriet (VIDEO)


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Në korrik i paralajmëroi se nuk do i mbronte nëse shkelnin ligjin, Rama mbledh sot në kryeministri kryetarët e Bashkive