Përplasje e ashpër në Derbi, Evertoni dhe Liverpooli ndajnë pikët

Përplasje e ashpër në Derbi, Evertoni dhe Liverpooli ndajnë pikët

“Merseyside Derby” ashtu si gjithmonë edhe këtë herë ka qenë i luftuar ashpër por nuk ka dhuruar fitues. Evertoni dhe Liverpooli, kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në Premierligë.

Ndeshja përfundoi pa asnjë gol edhe pse vendasit ia dolën të shënonin në minutën e 69-të përmes Conor Coady, por ky gol u anulua nga VAR-i për shkak të pozitës jashtëloje.

Liverpooli pas këtij barazimi ka nëntë pikë dhe momentalisht renditet i pesti në tabelë, kurse Evertoni ndodhet në vendin e 14-të me katër pikë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë