Përplasje me armë zjarri mes bandave shqiptare në Athinë! Vritet një shqiptar, plagosen babai, vëllai i tij dhe një vajzë (FOTO+VIDEO)

Një 25-vjeçar shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri nga 5 persona, ndërsa kanë mbetur të plagosur rëndë i ati i tij dhe vëllai. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në sheshin Agios Sostis në Athinë, pranë një kafeneje. E plagosur ka mbetur edhe një vajzë e cila ishte punonjëse në lokalin ku ndodhi ngjarja.

5 të rinj kanë hapur zjarr ndaj 25-vjeçarit shqiptar duke e lënë të vdekur në vend. I ati i tij në përpjekje për të shpëtuar të birin i ka dalë para plumbave, ku mbeti i plagosur rëndë. Plumbat kanë prekur edhe djalin tjetër te tij dhe një punonjëse të lokalit.

Shkak i përplasjeve dyshohet të jenë bërë larja e hesapeve për pazaret e drogës. Sipas autoriteteve greke viktima dhe i vëllai i mbetur të plagosur mund të kenë qenë të përfshirë në pazaret e drogë. Ndërsa dyshohet se edhe autorët e ekzekutimi mund të jenë shqiptarë.

Në vendin e ngjarjes në sheshin Agios Sostis të Athinës kanë mbërritur forca të shumta policie, ndërsa janë gjetur 7 gëzhoja plumbash, të cilat janë shtënë në drejtim të viktimave dhe të plagosurve nga 5 të rinjtë.  

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vlora: 12/01/2021 06:20

    A keni turp o palaco qe beni keto gjera ne nje shtet tjeter...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Gjithë strategjia e Kurtit paska qenë shpresa që Vuçiqi të mos e pranonte marrëveshjen...

Mero Baze: Gjithë strategjia e Kurtit paska qenë shpresa që Vuçiqi të mos e pranonte marrëveshjen...