Përfunojnë hetimet për Guvernatorin e Nju Jorkut, Andrew Cuomo: Ka ngacmuar seksualisht punonjëset e tij

Kanë përfunduar hetimet ndaj Guvernatorit të Nju Jorkut, Andrew Cuomo, si rezultat i të cilave u provuan akuzat që rëndojnë mbi të, për ngacmime seksuale. Sipas BBC, hetimet kanë gjetur se Cuomo ka ngacmuar seksualisht disa gra, përfshirë punonjëset në zyrën e tij.

Duke njoftuar rezultatet e hetimit, Prokurorja e Përgjithshme e Nju Jorkut Letitia James, tha se Cuomo kishte shkelur ligjet shtetërore dhe federale.

Vitin e kaluar, Cuomo u akuzua për sjellje të keqe seksuale nga disa gra.

Ai ka mohuar të ketë prekur dikë në mënyrë të papërshtatshme dhe ka refuzuar thirrjet e demokratëve për t'u larguar.

J.SH./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gjermanët dhe shqiptarët sot, të gëzuar, të lodhur, të mërzitur, apo të trishtuar me largimin e Merkel