POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Pesha e dëborës shemb strehën e një karburanti në Shkodër, humb jetën një person (EMRI+VIDEO)

SHKODËR- Një person ka humbur jetën pasi streha e një karburanti është shembur për shkak të shkak të rëndesës së dëborës. 

Bëhet fjalë për Tonin Locin, 53 vjeç, punonjës tek karburanti, i cili ndodhej në hyrje të qytetit të Shkodrës.

Pas shembjes ka patur dhe shpërthim zjarri dhe ka qënë e pamundur për punonjësin dalja nga ndërtesa e shembur. Në vendngjarje kanë mberritur forcat zjarrfikëse dhe policia vendore.

Gjithashtu në vendin e quajtur "Kryqëzimi i fermentimit" është shembur një tjetër karburant por fatmirësisht nuk ka të lënduar. 

Pas aksidentit një reagim ka ardhur edhe nga Ministria e Mbrojtjes, e cila iu ka bërë thirrje të gjithë subjekteve dhe banorëve në zonat e prekura nga dëbora që të marrin masa për pastrimin e çative.

“Të merren masa të menjëherëshme për pastrimin e tyre me qëllim parandalimin e ngjarjeve të tilla tragjike,” -shkuhet në njoftimin e Ministrisë.

NJOFTIMI I PLOTË I POLICISË:

Shkoder
Informacion Paraprak

Me date 10.01.2019, ora 17:10, është shembur një karburant në hyrje të Shkodres e për pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme, shtetasi T. L. 53 vjeç.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e MNZ. Shërbimet e Policisë po punojnë për nxjerrjen e trupit të viktimës dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Gjithashtu në vendin e quajtur "Kryqëzimi i fermentimit" është shembur një tjetër karburant i po të njëjës kompani. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. 

Policia po kryen veprimet per sqarimin e rrethanave dhe shkaqeve të kësaj ngjarjeje.

ke.mu.
Komento