Peshkonin duke përdorur lëndë plasëse, vihen nën hetim tre persona në Vlorë

Peshkonin duke përdorur lëndë plasëse, vihen nën hetim tre persona në Vlorë

Lënda plasëse që policia u gjeti 3 personave të vënë nën hetim

Tre persona janë vënë nën hetim nga policia e Vlorës pasi janë kapur duke peshkuar në mënyrë të paligjshme. Nën hetim janë vënë personat e identifikuar si MZ, Y.H banues në Vlorë dhe K.P banues në Fier të cilët peshkonin duke përdorur lëndë plasëse artizanale.

Ata ndaluan nga policia në bregdet, në fshatin Delisuf. Gjatë kontrollit fizik të njërit prej tyre, shtetasit M. Z, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 4 copë lëndë plasëse të përgatitur në mënyrë artizanale.

Ndërkohë materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Vrasje, grabitje e shumë arratisje, kush ishte Faton Hajrizi?

Vrasje, grabitje e shumë arratisje, kush ishte Faton Hajrizi?