Peshkopi/ U kap duke transportuar 14 kg kanabis, në pranga një 53-vjeçar

Një 53-vjçar u arrestua nga policia pasi u kap duke transportuar 14 kg kanabis me makinë.

Ai udhëtonte me makinë nga Peshkopia drejt Tiranës. Policia ndaloi 53-vjeçarin me iniciale J.L. banues në Peshkopi, në vendin e quajtur 'Ura e Institutit'.

Gjatë kontrollit të ushtruar në makinën e tij u gjetën 14 kanabis.

Policia gjithashtu sekuestroi në cilësinë e provës materiale dhe 2 aparate celularë si dhe automjeti me të cilin udhëtonte 52-vjeçari.

"Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin me të cilin po qarkullonte ky shtetas, në vendin e quajtur "Ura e Institutit", shërbimet e Policisë kanë gjetur rreth 14 kg lëndë të dyshuar cannabis sativa. Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar lënda narkotike, automjeti dhe 2 aparate celular" - thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shqipëria, vila që fiton