Peskov: Perëndimi është në ekstazë të paraluftës

Peskov: Perëndimi është në ekstazë të paraluftës

Foto: Dmitry Peskov

Vendet perëndimore kanë hyrë në një “ekstazë të paraluftës” dhe me këtë pretekst kanë filluar të censurojnë mediat e tyre, madje edhe ato më autoritative.

Materialet e shkruara nën diktim janë të dukshme me sy të lirë, tha për agjencinë e lajmeve ruse Vgtrk zëdhënësi presidencial rus Dmitry Peskov.

Peskov vuri në dukje se edhe agjencitë më të mëdha ndërkombëtare janë "nën presion nga vendi ku ndodhet selia e tyre".

''Ata po përgatiten për luftë me ne. Duke hyrë në këtë ekstazë të paraluftës, ata fillojnë të shkelin interesat e medias, duke e censuruar atë”, theksoi përfaqësuesi i Kremlinit.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Shkatërrohet për herë të parë një avion luftarak rus Su-57


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmi ndaj Trump, agjentët e kishin pikasur atentatorin jashtë tubimit

Sulmi ndaj Trump, agjentët e kishin pikasur atentatorin jashtë tubimit