Petroviç: I vetmi që po e destabilizon rajonin është Albin Kurti dhe jo Serbia

Albin Kurti dhe Petar Petraviç

Drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petroviç, tha se kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është përgjegjësi vetëm i destabilizimit të rajonit.

Ky mendim ishte një përgjigje ndaj ministres së Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, e cila u shpreh se Rusia dhe Serbia po e vazhdon destabilizimin e Ballkanit, dhe kjo duhet të adresohet nga BE-ja dhe anëtarët e NATO-s.

Petroviç ka akuzuar Kurtin se është një mbështetës i projektit të “Shqipërisë së Madhe”, refuzon marrëveshjen e Brukselit, duke zbarkuar forcat speciale të armatosura deri në dhëmbë kundër qytetarëve të paarmatosur në veri të Kosovës.

Postimi i plotë i Petar Petroviç:

Donika Gërvalla, i vetmi që po e destabilizon rajonin është Albin Kurti duke avokuar për Shqipërinë e Madhe, duke refuzuar marrëveshjet e Brukselit, duke zbarkuar forcat speciale të armatosura deri në dhëmbë kundër qytetarëve të paarmatosur në veri të Kosovës.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Sulmi në Deçan, Lindita Nikolla: Krim i rëndë dhe i patolerueshëm, kriminelët meritojnë ndëshkim