Petulla të rreme nga zonja Albana

Petulla të rreme

Përbërësit:

400 gr miell gruri

3 qepë të njoma

2 bishta preshi

1 vezë

Majdanoz

Kripë, piper

Vaj për skuqje

Përgatitja:

Presim qepët dhe preshin hollë dhe i përziejmë me miellin, vezën, kripën, piperin dhe majdanozin. E punojmë mirë brumin dhe skuqim petullat në vaj të bollshëm.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

E plotë/ Lëvizja e parave mes Monika Kryemadhit, mamasë që shiste qepë, vëllait Drini, vjehrrit Nuri Peti dhe SGS! Roli komprometues i Ilir Metës