Pezullimi me dy vite nga UEFA, CAS-i merr vendimin për Milanin

Lojtarët e Milanit

Milan kthehet në Evropë dhe do të jetë në gjendje të marrë pjesë Europa League 2018/2019. Ky është vendimi që ka marrë sot gjykata e arbitrazhit sportiv në Lozanë të Zvicrës. Fillimisht Komisioni i disiplinës në UEFA përjashtoi italianët me dy vite jashtë kupave të Europës për shkak të shkeljes së rregullave të fair-play financiar.

Por sot, CAS-i ka anuluar vendimin e UEFA-s në lidhje me përjashtimin nga Kupat e Evropës. Ky vendim i CAS-it bën që italianët të buzëqeshin dhe të shohin drejt objektivave të pjesëmarrjes në Europa League.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Skenderbeu Kampion: 20/07/2018 16:22

    Ndersa Skenderbeu do te prese deri ne 2029

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Greqi/ Bie numri i infektimeve, 5,859 raste të reja dhe 82 viktima në 24 orët e fundit! Shërohen 7,099 qytetarë, 641 të intubuar në spitale