Pezullohet lundrimi detar në Vlorë, shkak moti i keq

Foto ilustruese

Lundrimi detar në Vlorë është pezulluar për shkak të motit të keq. Tragetet e linjës Vlorë-Brindisi nuk do kryejnë itenerarin e zakonshëm, për shkak të motit të keq të shoqëruar me erë të fortë.

Lundrimi detar është pezulluar edhe për mjetet e peshkimit dhe mjetet e vogla lundruese. Forca e detit në gjirin e Vlorës shkon 5-6 ballë ndërsa në det të hapur shkon deri në 7 ballë.

 

  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tiranë/ Humb kontrollin e mjetit në gjendje të dehur dhe përplaset me derën e një biznesi, arrestohet analisti Roland Lami