Pije me aloe vera nga zonja Albana

Pije me aloe vera

Përbërësit:

  • 500 gr aloe vera
  • 1 limon
  • 2 litra ujë
  • Pak kripë
  • 5 lgj mjaltë

Përgatitja:

Pastrojmë aloe verën nga lëkura duke e prerë në copa të vogla të cilat i vendosim në një tas me ujë të ftohtë dhe i shpëlajmë mirë. I vendosim më pas copat në blender, shtojmë 2 litra ujë të ftohtë, lëngun e limonit dhe mjaltin. E vendosim pijen në frigorifer dhe më pas e kemi gati për t’a konsumuar.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Operacion në zhvillim e sipër, SPAK 20 masa sigurie në lidhje me inceneratorin e Tiranës! Masa për kompanitë guackë, dyshohet edhe për 2 të lidhur me median

Operacion në zhvillim e sipër, SPAK 20 masa sigurie në lidhje me inceneratorin e Tiranës! Masa për kompanitë guackë, dyshohet edhe për 2 të lidhur me median