Piloti i Ferrarit i sinqertë: Red Bull nga tjetër planet, rrezikojmë dështimin këtë sezon

Piloti i Ferrarit i sinqertë: Red Bull nga tjetër planet, rrezikojmë dështimin këtë sezon

Charles Leclerc, piloti i Ferrarit

Charles Leclerc, piloti i Ferrarit është treguar i sinqertë duke vlerësuar kundërshtarët e skuderisë Red Bull. Sportisti i "Kokëkuqes" ka thënë se kundërshtarët janë nga tjetër planet, teksa sezoni për Ferrarin mund të jetë një dështim.

Në Çmimin e Madhe të Arabisë Saudite në pistën e Jeddah, Red Bull siguroi dy vendet e para, ndërsa Ferrari u mjaftua me vendet e gjashtë dhe shtatë. Edhe ky sezon duket se do jetë në "diktatin" e Red Bull, me pilotët e Ferrarit që kërkojnë ndryshimin.

“Mendova që më mirë të mbyllja garën e grumbulloja pikë se sa të rrezikoja. Rivalët janë shumë larg nesh, sidomos Red Bull nga tjetër planet. Por edhe Aston Martin e Mercedes në garë ishin para nesh, çka tregon se kemi bërë hapa pas. Kemi 3 javë kohë për të rikuperuar, në të kundërt ky sezon rrezikon të jetë një dështim”, tha Leclerc.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg: 700 forca shtesë në Kosovë

Tensionet në veri, Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg: 700 forca shtesë në Kosovë