Pjesë e misionit të NATO-s/ Anija 'Butrinti' kthehet në atdhe (VIDEO)

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se është kthyer në atdhe ekuipazhi dhe anija 'Butrinti'. Kjo anije ka qenë pjesë e misionit të NATO-s në detin Egje dhe pas patrullimit dhe përfundimit të misionit është kthyer së bashku me ekuipazhin.

Xhaçka ka postuar edhe një video ku anija 'Butrinti'  shfaqet në brigjet e detit dhe  njofton se tashmë ajo është zëvendësuar nga anija “Oriku”.

Anija “Butrinti” dhe ekuipazhi i saj u kthyen në atdhe pas patrullimit në misionin e NATO-s në detin Egje, ku u zëvendësuan nga kolegët e tyre dhe anija “Oriku”’, shkruan Xhaçka.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ha ha ha: 20/07/2019 16:28

  Me ne fund erdhi nendetsja 105

  Përgjigju
  • Mali: 20/07/2019 17:40

   Shko mor pidh same ky eshte sukses per shtetin.

 • Sondazhi i ditës:

  Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Problematika në Gjirokastër nga moti i keq, përmbyten rrugët në disa lagje