Plagosën shokun pas sherrit në zonën e ish-bllokut, në pranga autori i dytë

Foto nga vendi i ngjarjes

TIRANË- Në pranga ka rënë edhe autori i dytë i përfshirë në incidentin e djeshëm, në zonën e Ish-Bllokut, ku 32-vjeçari Ilir Shkurti, mbeti i plagosur, pas një konflikti mes shokësh i cili agravoi.

Pas kontrolleve të imtësishme me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit të dytë, policia e Tiranës arrestoi Renis Selimaj, 35 vjeç, për "Moskallëzim i krimit” dhe “Përkrahja e autorit në krim”.

Ngjarja e rëndë ku mbeti i plagosur 32-vjeçari, u regjistrua rreth orës orës 19:00 në zonën e Ish-Bllokut, në vendin e quajtur “Shallvaret" pranë një lokali. Ilir Shkurti, u plagos me një plumb në këmbë, ndërsa u mësua se ka shkuar vetë në spital.

Sipas informacioneve të deritanishme, 3 personat, i plagosuri dhe dy autorët, janë shokë, ndërsa dyshohet se shkak i ngjarjes të ketë qenë një konflikt i çastit, për motive që nuk dihen ende, ku u përfshinë 32-vjeçari dhe 2 autorët, por që degradoi në përdorimin e armëve.

Nuk ka ende detaje të tjera për ngjarjen, pasi autorët dhe i plagosuri nuk kanë pranuar të flasin për hetuesit dhe nuk kanë dhënë detaje të sherrit.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Taulant: 07/11/2021 13:19

    Te bukur shoke qe paskan qene.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

'Lypëm dritë, gjetëm terr', qytetarët në Prishtinë protestojnë kundër rritjes së çmimit të energjisë