Plagosi 3 persona në një lokal të Laprakës pak ditë më parë se s'kishte marrë pagesën, lihet në burg 40-vjeçari

Plagosi 3 persona në një lokal të Laprakës pak ditë më parë se s'kishte marrë pagesën, lihet në burg 40-vjeçari

Elton Mergjyshi

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 40-vjeçarin, Altin Merxhushi i cili plagosi mbrëmjen e së hënës me thikë tre persona në një lokal.

40-vjeçari goditi me thikë Viktor Rrapollarin, 64 vjeç vajzën e këtij të fundit Roxhersa Rrapollari 40 vjeç dhe bashkëshortin  e saj Massimo Sorvillo 47 vjeç, shtetas italian.  Ky i fundit ka një kompani në fushën e bulmeteve dhe produkteve shtazore në të cilën ka qenë i punësuar 40-vjeçari. Shkak për sulmin është bërë shkarkimi nga puna.

dëshminë e dhënë para policisë, Elton Mergjyshi i njohur ndryshe me emrin Altin Merxhushi Deda u shpreh se nuk kishte pasur qëllim sulmin me thikë duke shtuar se ishte provokuar nga tre të plagosurit. Sa i takon shkakut të konfliktit, Merxushi ka pretenduar se e ka ndihmuar italianin Massimo Sorvillo për ngritjen e punishtes së bulmetrave që e kishte hapur së fundmi. Sipas tij, kishte shkuar disa herë edhe në Itali për t'i blerë dhe sjell pajisje për punën dhe për këto nuk ka marrë pagesa pasi është hequr nga puna.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarri në fabrikën e bojërave në Maminas, dëgjohen shpërthime, evakuohen banorët në afërsi të Deutsch Color

Zjarri në fabrikën e bojërave në Maminas, dëgjohen shpërthime, evakuohen banorët në afërsi të Deutsch Color