Plagosi efektivin në Tiranë, policia kontrolle në 4 qytete për autorin e dyshuar! Kush jep informacion 20 mijë euro shpërblim

Plagosi efektivin në Tiranë, policia kontrolle në 4 qytete për autorin e dyshuar! Kush jep informacion 20 mijë euro shpërblim

1695298691_kleredbozhanaj.jpg

Klered Bozhanajn, autori i plagosjes së efektivit Edlir Alleshi një natë më parë në Tiranë, është ende në arrati. Policia thotë se kërkimet po vijojnë dhe janë shtrirë në Tiranë, Durrës, Elbasan e Vlorë.

Për këdo që jep informacion për Klered Bozhanaj policia ka vënë shpërblim 20 mijë euro. Ditën e ngjarjes, Bozhanaj kishte veshur tuta dhe bluzë gri, si edhe kishte vendosur një kapele të zezë. Ai është rreth 180 cm i gjatë.

“Gjatë natës së mbrëmshme dhe ditës së sotme, ka vijuar kërkimi intensiv për kapjen e autorit të ngjarjes së ndodhur në rrugën "Hysen Xhura", shtetasit Klered Bozhanaj, 42 vjeç, i cili tentoi të vriste me armë zjarri punonjësin e Policisë. Shërbimet e Policisë kanë kontrolluar dhjetëra banesa në qytetet Tiranë, Elbasan, Durrës dhe Vlorë dhe do të vijojnë kontrollet intesive, deri në kapjen e tij.   

DVP Tiranë falënderon qytetarët, për informacionet e dhëna deri tani, të cilat janë duke u verifikuar nga Policia. Policia kërkon vijimin e bashkëpunimit, duke ftuar qytetarët që të japin informacion për autorin e kësaj ngjarjeje dhe vendos shpërblim 20 000 euro, për çdo informacion të vlefshëm, që do të çojë në kapjen e tij.  Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë vendos në dispozicion të qytetarëve, numrin e telefonit 0694111546, duke garantuar anonimatin e plotë të çdo telefonuesi”, njofton policia.


Lajmi kryesor:

Dy plumba policit në Tiranë, 20 mijë euro për informatorin e Klered Bozhanaj! Pasi u qëllua efektivi kërkoi ndihmë në lokal


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?



×

Lajmi i fundit

E rëndë në Lezhë/ Adoleshentin e zë korrenti në banesë, ndërron jetë në spital

E rëndë në Lezhë/ Adoleshentin e zë korrenti në banesë, ndërron jetë në spital