Plagosi me thikë 2 bashkëkombasit dhe një italian, merr fund arratia e 52 vjeçarit shqiptar

Plagosi me thikë 2 bashkëkombasit dhe një italian, merr fund arratia e 52 vjeçarit shqiptar

Artur Haxhiu

Artur Haxhiu, 52 vjeç, shqiptari i kërkuar për plagosjen e tre personave mëngjesin e së hënës në Bibione, u arrestua në San Michele al Tagliamento ku kishte mbërritur me autobus nga Lignano.

Gjatë kthimit, ai telefonoi të njohurit të cilët njoftuan karabinierët, raportojnë mediat italiane. Kështu përfundoi arratia, e tij e cila zgjati vetëm

Haxhiu të hënën e kaluar qëlloi me thikë në fytyrë një bashkatdhetar dhe dy persona të tjerë. Një nga të plagosurit është në rrezik për jetën. Në kërkim të të arratisurit u përfshinë 100 persona.

 

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

 ‘Jam komandant i Pentagonit!’ Qëlloi patrullën e plagosi policin në Tiranë, ja çfarë dëshmoi Klered Bozhanaj

‘Jam komandant i Pentagonit!’ Qëlloi patrullën e plagosi policin në Tiranë, ja çfarë dëshmoi Klered Bozhanaj