EMRAT/ Plagosje me armë zjarri në Malësi të Madhe, arrestohet autori! Qëlloi me pistoletë 30-vjeçarin

SHKODËR- Një 30 vjeçar është plagosur më armë zjarri në fshatin Vermosh në Malësi të Madhe në vendin e quajtur ‘Qafa e Bardalecit’.

Policia thotë se 55-vjeçari Gjergj Marku ka plagosur me armë zjarri pistoletë pas një konflikti shtetasin Mati Pemaj, 30-vjeç. Ky i fundit sipas bluve të Shkodrës ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Por Gjergji Marku nuk është mjaftuar vetëm me plagosjen e 30-vjeçarit, por ka kanosur dhe i ka dëmtuar mjetin edhe shtetasit D.Q, i cili i ka shkuar në ndihmë të plagosurit.

Pas disa minutash ndjekje policia ka vënë në pranga Gjergji Markun dhe ka proceduar penalisht gruan e tij shtetasen E.M. Kjo e fundit ka qenë prezente gjatë konfliktit dhe ka kanosur shtetasin D. Q.    

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Qeni merr drejtimin e makinës, fotoja që po bën xhiron në rrjet

FOTOLAJM/ Qeni merr drejtimin e makinës, fotoja që po bën xhiron në rrjet