Plagosi me thikë 46-vjeçarin pas një sherri, arrestohet fieraku (EMRI)

Foto ilustruese

FIER- Një 64-vjeçar është arrestuar mesditën e sotme në flagrancë, pasi plagosi me thikë nga 46-vjeçar. Mësohet se në pranga ka rënë Agron Muça, 64 vjeç, banues në Fier, e ndërsa ngjarja ka ndodhur në lagjen “16 Prilli".

Muça pas një sherri për motive ende të paqarta, ka goditur me thikë 46-vjeçarin L.T,. Ai është arrestuar në flangancë nga uniformat blu, duke ndaluar kështu përshkallëzimin e ngjarjes. Mësohet se L.T ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve

Mbi 64 vjeçari rëndon akuza për veprën penale "Vrasje e mbetur në tentativë" dhe "Mbajtja pa leje e armëve të ftohta".

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tetë viktima dhe 207 raste të reja me koronavirus në Kosovë