Sherr mes të rinjve në Tiranë, plagoset me thikë 19-vjeçari te ‘Komuna e Parisit’! Arrestohet autori

Sherr mes të rinjve në Tiranë, plagoset me thikë 19-vjeçari te ‘Komuna e Parisit’! Arrestohet autori

TIRANË- Një plagosje me thikë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e ‘Komunës së Parisit’ në Tiranë. Sipas burimeve për Report Tv. Arlsi Beta ka qëlluar me thikë në shpinë Erius Tuçen, 19 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Bëhet me dije se i riu është jashtë rrezikut për jetën, ndrësa dyshohet se ngjarja ka ndodhur për një konflikt të çastit. Policia ka arrestuar autorin e ngjarjes Arlsi Betën, 20-vjeç.

'Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 pas informacioneve të marra për një konflikt me mjete prerëse në Komunën e Parisit, gjatë të cilit shtetasi A. B., kishte goditur me mjet prerës shtetasin E. T., 19 vjeç, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e autorit të dyshuar dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore. 

Në vijim të veprimeve u bë shoqërimi i autorit të dyshuar shtetasit A. B., 20 vjeç, banues në Tiranë, i cili gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës shtetasin E. T.  Si pasojë e konfliktit, shtetasi E. T., është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.'- njofton policia.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ish polici: 30/03/2023 00:39

    Perdite vrasje,,perdite plagosje,,perdite aksidente,,,,shteti rri ben sehir,,populli te ngrihet e te marre armet,,,duhet te zhduken kriminelet qe edi rama po i mbron.....//

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mori ryshfet nga Çapjat, SPAK kërkon dënimin me 4 vite burg për gjyqtaren e Elbasanit, Zamira Vyshka

Mori ryshfet nga Çapjat, SPAK kërkon dënimin me 4 vite burg për gjyqtaren e Elbasanit, Zamira Vyshka