Dilemat e PS për Lushnjës,  dy emrat e debatuar mes socialistëve, Krenar Haxhiu përballë Eriselda Sefës

1643405131_foto.jpg

Eriselda Sefa dhe Krenar Haxhiu

PS zyrtarizoi 5 emrat e kandidatëve për bashkitë në zgjedhjet e 6 marsit, përveç Lushnjës, ku duket se brenda grupit ka pasur debate të forta se kush do të jetë emri i përzgjedhur.

Duket se sfida është mes Eriselda Sefës, kryetare e komanduar në këtë bashki dhe Krenar Haxhiut, drejtor i OSHEE Lushnje.

Nuk dihet ende se kush ka përkrahjen më të madhe por duket se socialistët kanë qenë të përçarë për këto dy emra, megjithatë më 1 shkurt do të vendoset gjithçka.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet e 6 marsit, PS zyrtarizon kandidatët në 5 bashki! Në Dibër një bankier jashtë radhëve të socialistëve, surprizë në Vorë! Lushnja ende pa emër, shkak debatet brenda partisë


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do zgjidhet me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Eurovizioni 2022, një mesazh për paqen, më tepër se sa një fitore për muzikën