'Plan djallzor për sabotimin e marrëveshjes për zgjedhoren', Maliqi kërkesë ambasadorëve për Ramën: Ndërhyni pa qenë vonë!

Lefter Maliqi, deputet i kuvendit të Shqipërisë, me anë të një stastusi në 'facebook' i bën thirrje ambasadores amerika në veçanti, por të gjithë ndërkombëtarëve në përgjithësi të reagojnë ndaj një plani djallzor, siç e quan ai, të kryeministrit Rama, për të sabotuar marrëveshjen për reformën zgjedhore.

Konkretisht në 'facebook' Maliqi shkruan: "Znj Ambasadore e SHBA, te nderuar Nderkombetare !
Ka ardhur koha ti tregoni vendin "Vampirit" politik te pasurise dhe interesave te Shqiptareve. Plani i tij eshte djallezor, intrigues i pabes i nje KM mafioz, kunder SHBA-ve e Nderkombtareve. Dhe kjo duket qarte. "Gruaja e Bilalit" po saboton marreveshjen zgjedhore, te firmosur ne Rezidencen Amerikane. Pasi nxori sherbetoret e tij pseudoopozitare tani nxori hapur deputetet e tij ne deme te marreveshjes zgjedhore ne Rezidencen Anerikane.Tashme i doli boja "Beut te Surrelit".
Populli e njohu me ne fund aktrimin, mashtrimet, abuzimet e tij, por tani po e njeh dhe Ambasadorja Amerikane, si edhe Departamenti i Shtetit, po ashtu edhe KE,PPE,OSCE-ODIHR,VENECIA etj.
Duket qarte qe ai nuk do ta votoje marreveshjen zgjedhore nga frika e votave, te cilat nuk do ti mari kurre. Me intrigat e tij , nxiti per te mos votuar mbi 20 deputetet e opozites se re, te cilet i ka pasur ne rresht dhe i ka per te gjitha votimet antikushtetuese si PPP-te,anti shpifja, pergjimet, Kck, komisioni hetimor per Presidentin,e shume e shume ligje qe kane votuar, ashtu siç ka dashur ai. Ky njeri eshte shume i djallezor, sepse ne dukje premtoi qe me 78 deputetet e tij do ta votonte , per te treguar se i qendron marrveshjes. Duke mare parasysh faktin , se mbi 10 deputet e opozites parlamentare do ta votojne ate, ai eshte frikesuar se marveshja mundet te votohet me mbi 84 vota . Ne kete menyre KM jone po ve ne praktike planin B , duke zgjatur votimin e marreveshjes dhe duke bere çdo llogari per ta sabotuar ate. Keshtu ai nxjerr deputetet e tij "dele" te Ps, dje, por edhe sot e mbase dhe ne ditet ne vazhdim, si zera kundra marrveshjes. Une nuk e besoj se deputetet e Ps te listes se "gruas se Bilalit" te votojne kundra porosise se tij, pasi i ka ne rresht... dhe kjo duket qarte , sepse ne ate parti nuk ka zera kundra...
Atehere znj. Ambasadore, ju e kuptoni qarte planin e tij djallezor e mafioz i cili eshte kundra interesave te Shqiptareve, por edhe kundra Nderkombetareve. Ky njeri, qe per fatin tone te keq e kemi ne krye te shtetit , eshte pro oligarkeve, krimit, bandave qe e komandojne , duke e mbajtur peng te interesave te tyre, te lidhur me tenderat, drogen, korrupsionin, zaptimin e pronave etj . "Vampiri" i shqiptareve ka frike nga Koalicioni Opozitare PD -Lsi dhe forcat e tjera te opozites dhe socialisteve te zhgenjyer, pasi jane fitues perball Rilindjes te krimit, coopullimit, varferise, pasigurise, mashtrimit, aktrimit, droges, imoralitetit politik. Eshte me se e qarte, se Nderkombetaret po presin , se kush do ta hedhi ne ere reformen dhe kjo duket qarte se kush..."Gruaja e Bilalit"
Shpresoj qe reagimi nga ana juaj duhet te jete i ashper, o sot o kurre. Ky reagim uroj te vije nga Ambasadorja e SHBA -ve, si edhe Nderkombetaret , por edhe nga populli Shqiptar i cili tashme e ka kuptuar, se çfare njeriu ka ne krye te vendit. Le te çlirojme institucionet e kapura, drejtesine, pushtetin lokal, parlamentin !
Duhet te shpetojme nje ore e me pare nga krimi, droga, korrupsioni, oligarket, bandat! Une besoj shpreseplote , se se bashku me SHBA dhe Nderkombetaret, ne do tia dalim!
Demokracia dhe e ardhmja e vendit ne BE do fitoje."

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

 • Maliqi: 15/06/2020 12:38

  Te nderhyne per fytyren tende o Lefter Maliqi,se nje dordolec si puna jote,injorant i pa shkolle,nje sharlatan e kryehajdut e levis bythen sa majtas djathtas,je nje injorant i pafytyre qe nuk di te lidhesh dy fjale te can menderen,njerez si fytyra jote vec dem i bejne ketij vendi.

  Përgjigju
 • pelioni: 15/06/2020 00:11

  Z.Lefter Lefteri,pash nderin kush të ka bërë deputet ty,si nuk harrin të kuptosh që ti je turpi i botës,për një çikë deputet lefteris sa parti ke ndërruar,je bërë si ato kurvat që i ndërrojnë partnerët sipas protofolit,je identik kopja më e shëmtuar e tyre. Pastaj ti je komplet injorant dhe si tillë di vetëm të lehësh si qen rrugësh.

  Përgjigju
 • Lalka i Radanecit: 14/06/2020 19:18

  Po loqke mbeti ky myteberi.

  Përgjigju
 • redi: 14/06/2020 14:41

  Protupi i mender deputetit qe ja bderryar 100 flamur Po ti nuk ke idene se ceshte politika o mavri , do hapesh dge mend.Sado qe pi kepuhesh nuk te fut njeri ne liste dhe do perfundosh si leter pa vlere me ate intelwktofsgatar qe ke

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Flota e parë e autobusëve të gjelbër “Go Green” në Tiranë, Rama: Në gusht nis linja e madhe unazore me 66 stacione