Platforma e opozitës? Petro Koçi: PD-ja po konkurron Bundestagun dhe OSBE-në (VIDEO)

Zv/ministri i Mbrojtjes Petro Koçi, referuar kushteve të opozitës për shumicën, tha se me këto 5 pika po konkurron Bundestagun, Komisionin e Venecias dhe rekomandimet e OSBE-së.

"Këto pikat konkurrojnë Bundestagun, Komisionin e Venecias dhe rekomandimet e OSBE-së. Opozita do të nxjerrë jashtë sistemit edhe zgjidhjet politike që janë në pragun e derës, që komisionet që realizojnë këtë reformë të dalin në rrugë. Reformën zgjedhore e zgjidh vetëm parlamenti" tha ai.


Lajmi kryesor:

Rama tha se do i votonte pa PD-LSI, Ndoka në 'Repolitix': S'kemi vërejtje për rekomandimet e OSBE-së për reformën zgjedhore


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Ankimimi i Alibeajt për siglën dhe logon e PD, nesër mbahet seanca për regjistrimin e koalicionit Meta-Berisha

Ankimimi i Alibeajt për siglën dhe logon e PD, nesër mbahet seanca për regjistrimin e koalicionit Meta-Berisha