Platforma ‘Gati për Shqipërinë’, aplikon edhe studenti i ‘dhjetorit të dytë’, Rama: Të mbaj mend, protestove fuqishëm kundër meje

 

Në takimin e online me aplikantët për platformën ‘Gati për Shqipërinë’ ka qenë edhe një nga studentët që protestuan në dhjetori për Reformën në Arsim.. Kryeministri Edi  Rama tha se e mbante mend atë, pasi kishte "protestuar fuqishëm kundër tij". Ai quhet Hansi Kapllani. 

Rama: Ne jemi takuar bashkë apo jo?

Studenti: Po

Rama: Për dijeninë tuaj ne jemi takuar bashkë se doli në protestë fuqishëm kundër meje, prandaj e kam takuar, dhe pastaj ramë dakord që të mos biem dakord, por të jemi shok

Studenti: Kjo është e bukura e këtyre takimeve


Lajmi kryesor:

‘Gati për Shqipërinë’/ Rama takim online me aplikantët: Mbani kontaktin për cdo gjë që nuk shkon me Borën, se jemi në Tiranë, e dimë si ndodh


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Nxënës shembullorë të Enverit dje, ‘elitë e pakonkurrueshme’ e demokracisë sot!