Plazhi Bosh!

Plazhi Bosh!

Plazhi i Jalës

Ja pra erdhi dita. 

Abuzuat nga Jugu në veri me çmimet. Tani mbajeni shezlonget për vete. 

Shtrihuni aty, ju pronarët që nga kufiri  Shqipërisë nuk dilni dot se jeni në kërkim nga europol e interpol. Ndërsa këtu jeni biznesmena falë aferave.

Plazhet në shqipëri i ka braktisur shtresa e mesme.

Sepse shezlonget janë super ngjitur

Të rastis ti me familjen e ngjit ke një tufë "laskarash" hashash drogë kokainë e heroinë dhe zhurma sikur janë lëshuar nga burgu e direkt në plazh

Të rastis ndonjë "bundërr" instagrami që të bën shfaqe nudo në kufijtë e pornografis.

Të rastis tabela nuk lejohet termus

Të rastis tabela ti i varfër ose i pamundur ik nga këtu plazhi është për borgjezët.

Të rastis noi grup që fjalorin e kanë K..., P..., Q..A Ropt Fisin e ku ti kenë.

Po kush është ai budalla që do vi në këto plazhe ndyrsira në menaxhimi e të bekuara nga natyra.

A mos harroni, futini ndonjë të vrar për pse më sheh shezlongu im etj etj etj me njëri tjetrin.

Situata e sotme sështë tak fak. Ka vite qe akumulohet. Tani mbajeni shezlonget pijini lëngun edhe ato hotelet e biznesmenëve në Vlorë.

Unë kam qenë plot tre herë të dokumentuara e filmuara. As mos i shkelni janë mashtruese nga ai që sot bën i lënduar për reklamën e keqe që do 40 e 60 euro në tetor dhe mëngjezin ta jep me ..... e dhomat i ka të ndyra e pa higjenë.

Yyyy rracë r****a hajduta. Ci dini ju shqiptarët dele.

Hapni pak sytë Budva, Greqia, Italia, Kroacia, pa futur Turqin paketa që juve ja u fut aq sa ja keni fut shqiptarëve ndër vite.

Braktisni hajdutët
Le të bëjnë ata plazh me dashnoret e tyre në shezlonget e pordhës. Maksimumi 2 deri në 5 vite do falimentojnë.

Me pak fjalë shqiptarët ti shihni me dylbi, ja u paskeni fut rusëve, ukrainasve e dolët zbuluar me mungesën e tyre.

Plazh ka Det po, rërë Po, ska hoteleri turizëm, shërbim, kulturë edukatë, standart. Turista? Pafund ka edhe turista.

Foto marrë nga Enrik Mehmeti plazhi Jalit

M.Q./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • BENI: 28/07/2022 19:47

  DUHET TE LARGOHEN PRONARET KRIMINELE E DHE TE BABEZITUR TE JUGUT,,,,,NFRYSHE NUK KA PER TE PATUR SHQIPTARE NE TO,,,,DUHEN LARGUAR KRIMINELET--DROGMENET TE NDERTOJNE RESORTE --HOTELE DHE LOKALE,,,,SEPSE NE I NJOHIM KETA NDYRESIRA,,,,DHE ASKUSH NGA NE TE NDERSHMIT NUK DO SHKOJME NE KETO LOKALE E HOTELE HORRASH......NE BREGDET DUHET TE HYJE E TE NDERTOJE NJEREZIT NORMALE TE MIRE E TE NDERSHEM,,,ME PLANE DHE URBANISTIKE,,,,ME HORRA LARGONI JO VETEM NJEREZIT -TURISTET ,,POR DHE ZOGJTE IKIN NGA AI VEND....

  Përgjigju
 • TAKU: 16/07/2022 21:11

  A TI HARRONI SHQ

  Përgjigju
 • Leonard: 16/07/2022 14:34

  Plazhi bosh e barku bosh.. Çmimet per shezlonget ( per vendasit-shqiptaret ) duhet te jenë ekonomike dhe te arsyeshme, ndersa per turistet duhet te jene çmime te tjera.. Duhet nje organizim perfekt per turismin, shtetet e tjera ne rajon kane nje eksperienc shume vjecare me turismin, ndersa shqipëria eshte ne hapat e para per turismin keshtu’qe duhet kujdes me çmimet dhe kushtet qe ofrojnë bizneset.

  Përgjigju
 • Rimi: 16/07/2022 14:16

  Ky gazetari me pelqen, por shume i mllefosur shkrimi. Fakti qendrob qe cmimet lart e cilesia poshtw, dakors. Une per vete shkoj ne jug ku ma mban xhepo, nuk te merr pronari me zor. Sme pelqeve kete here, Arsen, se mu duk si shkrim komunizmi fleterrufe. Mendimi im.

  Përgjigju
 • AltinTop: 16/07/2022 11:29

  I ke rene pikes o Arsen!! Po ku merr vesh Rama bashke me bagetite qe e mbeshtesin nga keto shkrime…

  Përgjigju
 • Sunny vlora: 16/07/2022 11:15

  Eshte reagim i klienteles ndaj sherbimit. S'mund te ndodhte ndryshe, kur cmimi shezllonit eshte 500-700 leke. Pse tjetri duhet te shtrihet patjeter ne shezllon? Bashkite te largojne privatin nga rera.

  Përgjigju
 • anna: 16/07/2022 10:18

  Uroj qe babezia e ketyre njerzve te mbyllet kete vit keq qe te zene mend per vitin tjeter dhe ta kuptojne qe rera e plazhi i perkasin popullit .jam 60 vjece e lindur rritur dhe u plaka buze detit por si kete vit nuk kam pare, pa hyre ne lokale per te provuar cmimet e kripura qe as me shkon ndermend, por nuk ke mundesi per te bere nje gjiro buze detit se te del pronari i shazlloneve eshte vendi im e kam blere me lek.

  Përgjigju
 • Gjergj: 16/07/2022 09:46

  Mos harroni diçka. Nèse paratè e drogès, nènkuptonin rrjedhimisht mirèqènie dhe zhvillim, kolumbianèt duhet tè hanin sot me lugè floriri. Fakt èshtè,,,po hanè kokat e tyre. Pse mendon dikush se nè Shqipèri do ndodhè ndryshe? Investimet nè turizèm nè Shqipèri sot, janè nga burime droge dhe prostitucioni. Ku èshtè E KEQJA KOMBÈTARE e kètij zhvillimi? Ti mund tè ndèrtosh kuturu njè ndèrtesè diku, mund ti vèsh edhe emrin e djalit qè po shkrihet nèn dhe i vrarè apo èshtè diku nè Francè apo Itali pèr 25 vjetèt qè vijnè, nè burg,,,,mirèpo ti nuk ke asnjè ide se çfarè èshtè turizmi. Turizmi èshtè SHÈRBIM CILÈSOR pèr arritjen e tè cilit nevojitet ca mè shumè sesa halabakèria dhe injoranca e farefisit qè ngatèrrojnè shèrbimin me fodullèkun e analfabetit. Duhet personel i arsimuar qè rrjedh nga bashkèpunimi i biznesit me politikat mbèshtetèse tè qeverisè nè arsim. Jo Jo. Nuk ka turizèm nga RRUGAÇÈRIA DHE HALABAKÈRIA SHQIPFOLÈSE. Ata turistè, qè erdhèn njèherè dhe VIDHEN DHE PLAÇKITEN sot nga "afaristèt" nè breg, nuk i sheh mè nè atè vènd. Pushimet nè Shqipèri, pèr cilèsinè e shèrbimit qè nuk ofrohet dhe mendèsinè qè zotron tek ata qè e kanè nè duar,,,janè STRES DHE SHPENZIME tè pajustifikueshme. Natyrèn e bukur, e ka falur Zoti,,,,,,fekalet,,i bèjmè ne sepse jemi tè babèzitur. Me turizèm tè mirèplanifikuar dhe me njè strategji kombètare pèr tè,,,Shqiptarèt do kishin mundèsi tè bènin shumè hapa pèrpara, mirèpo kjo strategji nuk egziston.

  Përgjigju
 • Emri: 16/07/2022 09:46

  Komplimente Arsen!

  Përgjigju
 • KASEM GOGOLI: 16/07/2022 09:32

  Arsen Rusta shkrim më të goditur nuk ka ku të shkoi më. Kafshët Shqiptare mendoin se deti u bo kos e tani le ta lyn bythën me gjiz se kosi u prish. Ta kuptoin që çdo gjë ka kufi.

  Përgjigju
 • E verteta: 16/07/2022 06:21

  Eshte qe kjo reflekton fytyren e Rames.

  Përgjigju
  • Na çave trapin: 16/07/2022 13:12

   Ore idiot po pse je gomar dhe tru peshk ti fajin e ka Rama. Ore karabush fajin e kanë prinderit e tu qe kanë rritur një idiot si ty.

 • Plako: 16/07/2022 00:52

  Na ke shpreh fiks mendimet fjal per fjal ktu, ta gzojn plazhin kto rq dhe ti fusin ne b shezlongjet bashk me cadrat me 10 euro e me nalt, turku me 300 euro te mban nje jav me ushqim e cdo gje, jala me 300 euro po dole gjall per dy dit

  Përgjigju
 • Eva: 15/07/2022 23:57

  Arsen te lumte se i ke rene pikes! Majft duja kete vite te vija e te beja pushimet me prinderit e mi ne Shqiperi dhe t'ju tregoja femije te mi vendin e mamit e te babit. Nuk e mora mundimin vetem nga cmimet. Me lehte te prenotoj nje vile me te gjitha lehtesirat e plazhin pa shezlonge ne Kroaci a Mal te Zi sesa ne Shqiperi....

  Përgjigju
 • Bookmarked: 15/07/2022 23:45

  E ke qare kete Arsen! Kjo ndodh kur plazhi bie ne dore te atyre qe se dine se cfare eshte plazhi!!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Lirimi i Bllakos, Këlliçi: U lirua pasi dha garanci se nuk do të flasë! ‘Kokë turku’ do të bëhet Klodian Zoto

Lirimi i Bllakos, Këlliçi: U lirua pasi dha garanci se nuk do të flasë! ‘Kokë turku’ do të bëhet Klodian Zoto