Po krasiste pemët, rrëzohet dhe humb jetën punonjësi i bashkisë në Peqin

Po krasiste pemët, rrëzohet dhe humb jetën punonjësi i bashkisë në Peqin

Foto iluestruese

PEQIN- Një punonjës i bashkisë së Peqinit ka ndërruar jetë pasi ka rënë aksidentalisht nga pema, gjatë momentit kur po i krasiste.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm (19 shkurt) kur Faik Rronci, 58 vjeç, banues në Peqin, dyshohet se gjatë punës për krasitjen e pemëve në lagjen "Xhami", është rrëzuar aksidentalisht.

Si pasojë e dëmtimeve, ai ka humbur jetën, në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet hetimore për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 20/02/2024 01:50

    Tek ne, kur krasitin ose presin pemet marrin makina me vinc-/kova/ per personin qe ben punen,nuk shikon njeri te ngjitet ne peme dhe te krasise pemet me metoda si te shek XIX,kurse per pemet gjigande kur i presin ,kane vinca super te larte qe jane vetem per ate pune,i lidhin pemet me kavo siper dhe i presin poshte me sharre elektrike.Lidhja me kavo ben qe pas prerjes pemet te ngrihen pezull lart ne ajer me vinc dhe jo te bien poshte qe do te ishte dicka e natyrshme ne pyll,por e pamundur ne qytet,per arsye qe kuptohen dhe pas kesaj trungjet ngarkohen ne kamione kur jane te trashe,ose i grijne kur jane te holle se bashku me deget ne makineri speciale qe shoqerojne te gjitha makinerite e makinat e prerjes e krasitjes se pemeve.Shteti dhe bashkite shqiptare duhet te investojne e blejne makineri te tilla qe te evitohen aksidente e tragjedi te tilla.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Pse mburoja izraelite është e aftë të përgjojë dronët iranianë! Avionët amerikanë dhe Britanisë së Madhe mbrojnë Jerusalemin

Pse mburoja izraelite është e aftë të përgjojë dronët iranianë! Avionët amerikanë dhe Britanisë së Madhe mbrojnë Jerusalemin