Gazetari në Ukrainë: Plagosen dy amerikanë në juglindje të Ukrainës

Gazetari në Ukrainë: Plagosen dy amerikanë në juglindje të Ukrainës

Dy amerikanë që luftonin si vullnetarë në Ukrainë u plagosën nga predha artilerie pranë qytetit të Orikhiv, në rajonin Zaporizhzhia në juglindje të vendit. Gazetari Nolan Peterson publikoi disa foto të dy ushtarëve të plagpsir, që sipas tij janë Manus McCaffrey dhe Paul Grey: i pari dyshohet se ka pësuar lëndime nga predha në fytyrë, kokë dhe gjoks, ndërsa në Grey u shemb një mur që i lëndoi këmbën.


Lajmi kryesor:

Putin: Nëse Perëndimi ndërhyn në Ukrainë përgjigjemi menjëherë, kemi armë që s'i ka askush! Kievi: Moska po përdor bomba me fosofor në Avdiivka! Guterres nesër takon Zelenskyn


M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Në 3 bashkitë e qarkut të Lezhës, socialistët rikonfirmojnë kryebashkiakët aktual

Në 3 bashkitë e qarkut të Lezhës, socialistët rikonfirmojnë kryebashkiakët aktual