Po pinte kafe, qëllohet me plumb në kokë shqiptari në Athinë, në gjendje të rëndë në spital

Foto ilustruese

Një shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Greqi, pasi ra pre e një atentati. Sipas mediave greke ngjarja u regjistrua në qendër të kryeqytetit, në zonën e Agios Panteleimon në Agios Pavlos në rrugën Kritis.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, ishte duke pirë kafe, kur është qëlluar dy herë. Ai ka marrë plagë të rënda në kokë dhe bark dhe është transportuar në spital në Evangelismos.

Për ngjarjen nuk jepen të tjera detaje, ndërsa policia greke ka rrethuar zonën ku ndodhi atentati.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Fotografia e vitit, videokërkesa ime dhe urimi im, Rama hap garë për tre çmime në fundvit! Ja si mund të konkurroni