Po transportonin kundrejt pagesës 3 emigrantë nga India, vihen në pranga dy të rinjtë në Shkodër

Po transportonin kundrejt pagesës 3 emigrantë nga India, vihen në pranga dy të rinjtë në Shkodër

Foto ilustruese

Dy të rinj janë vënë në pranga nga Policia Shkodër, pasi u kapën në flagrancë duke transportuar kundrejt pagesës, 3 emigrantë nga India që synonin të kalonin kufirin.

Në pranga kanë rënë Rigers Dekaj , 21 vjeç, banues në fshatin Golem, i cili ishte drejtues i mjetit me të cilin po transportoheshin emigrantët dhe Agustin Gjeta, 25 vjeç, banues në lagjen “Skënderbeg”, pasagjer në automjetin e ndaluar.

Dy të rinjtë u kapën më afërsi të rrethrrotullimit të fshatit Dobër, teksa transportonin me një automjeti tip "Volkswagen", 3 emigrantë nga India.

Automjeti u sekuestrua me cilësinë e provës materiale, së bashku me 150 euro të dyshuara të përfituara nga transportimi.   

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën