Po transportonte 4 emigrantë të paligjshëm me makinë, arrestohet një 36-vjeçar në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga një 36-vjeçar, pasi është kapur duke transportuar 4 emigrantë të paligjshëm.

I riu Lefter Dauti është kapur në aksin rrugor Tepelenë-Memaliaj, në vendin e quajtur "Majkosh", duke i transportuar emigrantët me një automjet tip “Ford” kundrejt shpërbemit me premtimin se do t’i çonte drejt vendeve të BE.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti, një aparat celular dhe një shumë parash që dyshohet se është përfituar nga kjo veprimtari kriminale.    

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale "Dhënia ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve".

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që pagat e shqiptarëve të bëhen publike një herë vit?×

Lajmi i fundit

John

Eurovizioni 2022, një mesazh për paqen, më tepër se sa një fitore për muzikën