Po transportonte ilegalisht 7 emigrantë drejt Malit të Zi, arrestohet 26-vjeçari nga Malësia e Madhe

Foto ilustruese

Një 26-vjeçar është arrestuar pasi akuzohet për kalim të paligjshëm të emigrantëve.

Me marrjen e informacioneve policia organizoi operacioni e koduar “Vukpalaj” duke bërë të mundur arrestimin e të riut dhe ndalimin e 7 emigrantëve që kishin kaluar kufirin ilegalisht.

26-vjeçari F.B., banues në fshatin Vrakë, Malësi e Madhe, u kap në flagrancë në aksin rrugor Shkodër - Hani Hotit, në vendin e quajtur Vukpalaj, Malësi e Madhe, duke transportuar me një automjet, 7 shtetas të huaj, emigrantë të paligjshëm, të cilët dyshohet se po i transportonte në afërsi të kufirit me Malin të Zi, me destinacion final vendet e BE-së.       

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Carlo Bollino: Jamarbër Malltezi vazhdon të gënjejë pa u përgjigjur: Ku i gjeti paratë  për të  ndërtuar 17 kullat te Kompleksi Partizani?