Po transportonte në mënyrë të paligjshme 34 emigrantë, arrestohet 40 vjeçari

Po transportonte në mënyrë të paligjshme 34 emigrantë, arrestohet 40 vjeçari

ELBASAN- Policia ka vënë në pranga një 40 vjeçar, i cili u kap në flagrancë duke transportuar 34 shtetas të huaj nga vendet e treta.

Emigrantët po transportoheshin nga Bilishti në drejtim të Elbasanit nga 40 vjeçari me iniciale V. K., banues në Tiranë. Pas informacioneve të mbledhura, u bë e mundur ndalimi i 40 vjeçarit që po jepte ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, duke përfituar vlera monetare.

Mendohet se 34 emigrantët do të kalonin kufirin me Kosovën, për t'u drejtuar pastaj drejt vendeve të BE-së.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet