'Po, unë e bëra', 17-vjeçari pranon vrasjen e Bledar Dedjas në Itali, motivi ende mister

'Po, unë e bëra', 17-vjeçari pranon vrasjen e Bledar Dedjas në Itali, motivi ende mister

Bledar Dedja

17-vjeçari i arrestuar për vrasjen e 39-vjeçarit shqiptar Bledar Dedja në Treviso të Italisë në 21 janar në një pyll në Itali është lënë në burg.

Mediet italiane njoftojnë se ai ka pranuar autorësinë e krimit. “Po, unë e bëra”, ka thënë i mituri, ndërsa nuk ka thënë asnjë fjalë për motivin.

Autori kishte rreth një vit lidhje me Bledar Dedja, të cilin e takoi teksa po shkonte nga shkolla në punë, në vendin ku punonte 39-vjeçari. Hipoteza është se i riu kishte përfunduar në një rrjet prostitucioni – mes të cilëve edhe të mitur, siç konfirmohet ndër të tjera nga elementët që policia gjeti nga analiza e celularit të viktimës dhe të cilët tashmë janë duke u ekzaminuar nga hetuesit.

Trupi i pajetë i Dedjas u gjet nga një mik i tij, i larë më gjak pak metra larg automjetit të tij tip “Mercedez Benz B-Class”, i braktisur.

 

 

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Frikë në Udinese - Roma, Ndicka ndjen dhimbje në gjoks dhe rrëzohet në fushë! Shtyhet ndeshja

Frikë në Udinese - Roma, Ndicka ndjen dhimbje në gjoks dhe rrëzohet në fushë! Shtyhet ndeshja