Vrasja e Bledar Dedjas në Itali/ U gjet i zhveshur dhe i masakruar! Pista më e re e hetimeve: Dyshohet se 39-vjeçarit iu bë pritë

Vrasja e Bledar Dedjas në Itali/ U gjet i zhveshur dhe i masakruar! Pista më e re e hetimeve: Dyshohet se 39-vjeçarit iu bë pritë

Bledar Dedja

Detaje të reja nga vrasja e 39 vjeçarit resident në Asolo të Italisë. Trupi I pajetë i të riut u gjet në pyllin e Padernos në Itali të dielën e 21 janarit por dyshohet se vrasja e Bledar Dedjas të jetë kryer në orët e pasdites vonë të 20 janarit 2024.

Hetuesit dyshojnë se mes viktimës dhe autorit të ketë pasur një takim që përfundoi keq. Se Bledari ka tentuar ti shpëtojë vrasësit duke u larguar gati 100 metra nga Mercedezi I tij, i gjetur pranë vendit ku ndodhi krimi, shkruan trevisotoday.it

Nuk janë gjetur  as çelësat e makinës së Bledari. Për të hyrë brenda makinës karabinierëve u është dashur të përdorin çelësin rezervë, i cili ndodhej në shtëpinë e 39-vjeçarit.

Përjashtohet pista e grabitjes pasi portofoli dhe sendet e tjera personale i janë gjetur në makinë. Ndërsa është ngritur pista e krimit të pasionit pasi viktima u gjet me pantallona të ulura.  

Një hipotezë  është se Bledari ka lënë takim me vrasësin e tij dhe u sulmua brenda një makine tjetër, të parkuar afër, kjo pasi brenda Mercedesit të 39 vjeçarit nuk u gjetën gjurmë gjaku apo përleshje. Por është gjithashtu e mundur që vrasësi të ketë mbajtur çelësat pasi ka kërkuar diçka brenda makinës.

Vëmendje i është kushtuar edhe telefonit të 39-vjeçarit dhe mbi të gjitha bisedave telefonike në të cilat shpresohet të gjenden elementë të dobishëm për hetimin.

Për momentin mësohet se telefonata e fundit e bërë nga Dedja ka qenë me kunatën e tij rreth orës 16.05.

Policia thellohet në raportet e viktimës. Deri në këtë moment janë marrë në pyetje rreth njëzet persona, të afërm dhe të njohur të Bledarit, përfshirë shokun që gjeti trupin në Via Dei Carpini. Me 39-vjeçarin e kishin lënë të dilte për peshkim mëngjesin e së dielës kur u gjet trupi i pajetë.

K.M/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Media amerikane: 7-të atraksionet turistike më të vlerësuara në Shqipëri për 2024

Media amerikane: 7-të atraksionet turistike më të vlerësuara në Shqipëri për 2024