Policia aksion në Peqin, kontrolle në disa banesa dhe ambiente për kërkim e personave me rekorde kriminale

Policia aksion në Peqin, kontrolle në disa banesa dhe ambiente për kërkim e personave me rekorde kriminale

Foto ilustruese

ELBASAN- Forca të shumta policia janë duke zhvilluar një operacion të gjerë në qytetin e Peqinit.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se janë duke u kontrolluar disa shtëpi pas urdhrit të lëshuar nga gjykata.

Kontrollet po kryhen në ambiente ku dyshohet se mund të kryhen aktivitete të paligjshme apo të strehohen persona shumë të kërkuar nga drejtësia shqiptare.

Po ashtu kontroll po kryen edhe në disa biznese në zonën e Peqinit.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Arrestimi i Fredi Belerit, ministri i Jashtëm grek takim me Xhaçkën në Oslo

Arrestimi i Fredi Belerit, ministri i Jashtëm grek takim me Xhaçkën në Oslo