Aksion anti drogë në Vlorë e Fier, 'Delta forcë' nga deti dhe policia kufitare nga toka, në Darëzezë gjendet një skaf dhe një furgon (VIDEO)

FNSH ka nisur nga aksion antidrogë në Vlorë dhe në Darëzezë të Fierit. Si rezultat i kërkimeve është gjetur një skaf dhe furgon të cilat dyshoheshin se po përdoreshin për drogë. Aksioni bëhet i përbashkët midis Fierit dhe Vlorës. Delta force është duke kërkuar në deti ndërkohë që policitë kufitare të Vlorës dhe Fierit po janë në operacion nga toka.

Gazetari i Report Tv Armand Xhelili thotë se kontrollet nga policia kufitare, FNSH dhe ajo e Vlorës vijuan në të gjithë vijën bregdetare, nga hidrovori i Vlorës, pylli i Poros, Delisuf, grykëderdhje e Vjosës por dhe në bregdetin e Semanit. Nuk dihet ende, nëqoftëse ka sasi lënde të fshehur pyll apo në zona të tjera. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:40
Aksioni në Vlorë, Report Tv siguron foton e furgonit dhe skafit të sekuestruar! Dyshohet se do transportonin drogë

 

Një aksion nga FNSH ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në Vlorë. Gazetari i Report Tv, Armand Xhelili ka siguruar fotot e skafit dhe furgonit të sekuestruar që dyshohej se përdoreshin për të transportuar drogë.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Agjenti: 08/04/2023 23:09

    Hahahaha si gjithmone duarbosh. Normal jane dekonspiruar.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Historia e modeles së famshme shqiptare: Dikur milja lopët, sot jam në jurinë e Miss SHBA

Historia e modeles së famshme shqiptare: Dikur milja lopët, sot jam në jurinë e Miss SHBA