POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Policia e Vlorës kap 'Range Rover'-in me drogë, arrestohen tre trafikantët

Foto ilustruese

Një operacion antidrogë i koduar "JAD 2018"  është zhvilluar sot nga policia e Vlorës, ndërsa në pranga kanë përfunduar 3 trafikantët, Bezhan Dervishaj, 25 vjeç dhe Blerim Dervishaj, 24 vjeç, të dy banues në fshatin Poçem të Mallakastrës si dhe Laim Lelaj, 26 vjeç, banues në fshatin Gorisht, Vlorë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me të cilin këta shtetas udhëtonin,"Range Rover" me targa AA 023 KR, u gjet dhe u sekuestrua një sasi kanabisi.

Policia thotë se ata janë autorët e dyshuar për "Prodhim dhe shitje të narkotikëve" kryer në bashkëpunim. Për këtë ngjarje u arrestua në flagrancë edhe Blerim Dervishaj me akuzën: "Moskallëzim krimi".

Komento