Policia kontrollon banesat e të infektuarve me Covid19, monitoron vetëkarantinimin

Policia e Shtetit ka zhvilluar disa kontrolle në banesat e të prekurve nga koronavirusi.

Ata kanë vizituar shtëpitë e të prekurve nga Covid19 për të parë nëse po zbatohen masat për parandalimin e përhapjes së virusit. Të infektuarit e kanë të detyrueshme vetëkarantinimin në shtëpi.

Postimi i plotë:

Frikë JO! Kujdes PO!

Strukturat e Policisë së Shtetit në të gjithë vendin krahas përmbushjes së detyrave funksionale, vijojnë intensivisht punën për monitorimin e zbatimit të masave me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Në zbatim të aktit normativ, kontrollet kanë vijuar në lokale, restorante, disko, në markete, minimakete e kudo ku ka grumbullime të qytetarëve.

Kontrollet vijojnë pandërprerë edhe në banesat e të prekurëve me COVID-19, me qëllim zbatimin e vetëkarantinimit të detyrueshëm.

Ndërkohë, herë pas herë në ambientet e strukturave të Policisë bëhen dezinfektime, si dhe zbatohet me rigorozitet mbajtja e maskave.

Policia e Shtetit apelon për të gjithë qytetarët që të respektojnë masat mbrojtëse për të mos lejuar përhapjen e COVID-19.

Distancimi social, higjena dhe vendosja e maskës, janë tre elementët më të mirë për tu mbrojtur nga COVID-19, respektoi dhe ti në funksion të mbrojtjes së jetës.

Mbrohuni dhe denonconi në 112 dhe në Komisariatin Dixhital çdo rast që konstatoni në kundërshtim me masat parandaluese për përhapjen e COVID-19.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • I drejti: 30/08/2020 21:06

  Cudia me e madhe eshte ajo qe jane bere kontrolle. Vetem nje kalim te besh duken lokalet me njerezit ngjitur me njeri tjetrin,tjeter eshte qe jane kontrolluar te infektuarit.A kane gjetur shkelje dhe sa gjoba te vena?Besoj asnje....

  Përgjigju
 • marseli: 30/08/2020 19:15

  ahahaha ndersa video eshte dezinfektimi i drejtorise

  Përgjigju
 • Loni: 30/08/2020 19:02

  Hahahaha sa bukur hahahahhaha

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Romantizmi rrugor, precedent me tabela e semaforë të mbuluar nga gjethet e pemëve

Romantizmi rrugor, precedent me tabela e semaforë të mbuluar nga gjethet e pemëve