Policia nuk gjen dot ish-kryeprokurorin, nga sot Adriatik Llalla zyrtarisht në kërkim ndërkombëtar

Policia nuk gjen dot ish-kryeprokurorin, nga sot Adriatik Llalla zyrtarisht në kërkim ndërkombëtar

Ish-kryeprokurori, Adriatik Llalla

TIRANË- Dy javë kërkime në Shqipëri 'kanë bindur' policinë se Adriatik Llalla nuk ndodhet në vend për këtë arsye, SPAK tashmë e ka shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Policia e Tiranës nuk e ka gjetur Llallën brenda vendit , duke bërë që zyrtarisht nga sot ish-kryeprokurori i Përgjithshëm të jetë një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Më 22 shator ditën kur u dha dënimi, policia shkoi në shtëpinë  Adriatik Llallës për ta arrestuar, por ai nuk ndodhej aty dhe se familjarët thanë se "nuk e dinin se ku ndodhej".  Report Tv mësoi më herët se Llalla është larguar nga Shqipëria më 7 shtator nga Rinasi drejt Romës. Ndërkohë që vendndodhja e tij nuk dihet se ku është aktualisht.

Sipas Ligjit Llalla kishte 7 ditë kohë për t'u paraqitur vullnetarisht në polici për të vuajtur dënimin, por kur kanë kaluar dy javë SPAK e shpalli në kërkim ndërkombëtar.

GJKKO vendosi dënimin me 2 vite burg për ish-Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla, nën akuzat e fshehjes së pasurisë, shpërdorimit të detyrës dhe pastrimit të parave, i cili bëhet kështu zyrtari më i lartë shqiptar që do të shkojë përfundimisht në qeli. Ish-Kryeprokurori është dënuar gjithashtu me 5 vite përjashtim nga postet publike si dhe ia janë konfiskuar disa pasuri.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Loni: 08/10/2021 16:37

  Hahahhaha seriali vazhdon... S ka me te medhenj se ky I shkreti... Ky as e mbushi shqiperine me droge as solli kokaine nga ecuadori as vrau njerez cfare beri!? Mori pjesen e vet si TE gjithe ne pushtet edhe u be koke Turku... As kam simpati e as e mbeshtes por la me te fuqishem se ky zoteria edhe livadhisin te lire. Per mendimim Tim nese kishe per te bere 2 vjet e CA muaj burg me mir I kishe ber e line mbyllur kapitullin se sa u arratise o zoteri...do kishe me pak shpenzime edhe do ishe I lir e do gezoje familjen e nje pjese te lekeve te ketij populli injorant..

  Përgjigju
  • UKU MOMLIT: 09/10/2021 07:33

   Drejt thua o Loni. Policia kontrolloj cep me cep Shqiperine dhe nuk e e gjeti llallMavrine. Po presidencen e kryeministrin ja la interpolit. Taktike e bukur kjo Loni.

 • Sondazhi i ditës:

  Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Të gjithë drejt bregdetit! Trafik i rënduar në Vlorë, Bypass-i jashtë funksionit! Akset më problematike